Hakkımızda


Sekiso Otomotiv

Sekiso Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. 70 yıldan fazla TOYOTA ve TOYOTA grubuna plastik sektöründe hizmet veren "SEKISO CORPORATION JAPAN" gurubunun iştiraki olarak 10.03.2003 yılında kurulmuştur.


Sekiso Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kocaeli ilimizin Çayırova ilçesinde bulunan TAYSAD-TOSB Organize Sanayi Bölgesi 4. Cadde No.8 adresinde bulunan üretim tesislerinde 11.000 m² açık alan üzerine 4.000 m² kapalı alanda faaliyet göstermektedir. Firmamız, IATF 16949:2016 Otomotiv Kalite ve ISO 14001:2015 Çevre Yönetimi Sistemsel Kapsamı dahilinde, otomotiv endüstrisi için şişirme ve enjeksiyon teknolojisi kullanarak Otomotiv Endüstrisi İçin Plastik Hava ve Akustik Kanalları Üretimi gerçekleştirmektedir.


Sekiso Otomotiv olarak, firmamızın stratejik hedeflerimize ulaşmamızı etki eden iç ve dış hususlar analizi ve ürünlerimizin, faaliyetlerimizin yaşam döngüsü yaklaşımını dikkate alarak yapmış olduğumuz çevresel etki değerlendirme analizine göre, çevresel etkileri en aza indirmeyi ve Çevre Yönetim Sistemi sayesinde bu çalışmalarda süreklilik arzeden bir sistem oluşturmayı hedeflemekteyiz.


Bu bağlamda, proje aşamasından ürün teslimine kadar tüm kaynakların etkin ve verimli kullanımı, tabi olduğumuz tüm uygunluk yükümlülüklerinin takibi, izlenmesi, sürekli iyileştirmesi, bugün ve gelecekte tüm ilgili taraflarımızın ihtiyaçlarını ve beklentilerini değerlendirilmekte ve karşılanmaktadır. Ayrıca ÇYS kapsamında, Tedarikçi ve Müşterilerin çevre etkileri ile Sekiso’ nun komşuları (Akçelik Demirçelik, Sisan Otomotiv, TOSB İtfaiye) ve bunlardan gelebilecek etkilerde yer almaktadır.


Kalite Politikamız


Şirketimizin yönetim sisteminin etkili bir işleyişiyle sürekli iyileşen bir kalite anlayışını yaratmayı ve sürdürmeyi Sürekli müşteri memnuniyetini sağlamayı Kalite yönetim sistem şartlarının gerekliliğini yerine getirmeyi Çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin yetkinliğini arttırarak ekip çalışmasını gerçekleştirmeyi Çevremizde güvenilir bir firma olmayı, hedefler ve taahüt ederiz.


Çevre Politikamız


Sahip olduğu çevre bilincini çalışanlarına, tedarikçilerine, çevre firmalara ve topluma örnek olacak şekilde sürekli geliştirmeyi (Kaizen) hedefleyen, otomotiv ana sanayisine plastik parça imalatı ile destek veren SEKISO TÜRKİYE; Kaizen uygulamalarıyla çalışanlarının çevre performansını arttırarak insan ve çevreye saygılı bir SEKİSO TÜRKİYE kurmayı, Çalışanlarımızı, tedarikçilerimizi ve taşeronlarımızı eğiterek çevre konusunda bilinçlerini arttırmayı, SEKİSO TÜRKİYE üretim tesisi içerisindeki artan çevre bilincini firma dışına da yansıtarak örnek bir firma olmayı, SEKİSO TÜRKİYE faaliyetleri sırasında oluşan atıkları azaltıcı önlemler almayı, geri kazanım veya tekrar kullanım imkanlarını arttırmayı, Çevre boyutlarımızla ilgili yasal ve diğer şartlara uymayı, SEKİSO TÜRKİYE bünyesinde çalışanları bilinçlendirerek doğal kaynak kulanımını minimize etmeyi ve kirliliği önlemeyi Taahhüt eder.


Müşteri Memnuniyeti;


Müşteri memnuniyetinin sağlanması için, ürünlerimizin üstün kalite, güvenirlilik, fiyat ve temin süresi bakımından sistem kalitemizi çalışanlarımızın katılımıyla sürekli iyileştirmek bilincindeyiz. Bu bilinçle toplam kalite anlayışı doğrultusunda yeni teknolojiyi takip etmek, yan sanayi ile bütünleşmek ve doğal çevreyi korumak temel hedefimizdir.


Çalışanlarımızın katılımı ve sürekli iyileştirme; Ekip ruhu ve ekip çalışması anlayışını şirket kültürümüzün temel unsurlarından biri haline getirerek toplam kalite anlayışı doğrultusunda kalitemizi sürekli iyileştirmek, çalışanların eğitimlerine önem vermek ekibimizin öz sorumluluğudur.


Teknoloji;


İç ve dış müşteri memnuniyetini her şeyin üzerinde tutarak gerekli teknolojik yatırımlar ile uygun çalışma ortamını sağlamaktır. Yan sanayi ile bütünleşme;


Yan sanayimiz ile bütünleşerek kaliteli ürün ve müşteri memnuniyetine yönelik karar üretme ve uygulama süreçlerimizin daha verimli olmasını sağlamaktır.


Çevreyi koruma;


Çevrenin kirletilmemesi için elimizden gelen azami çabayı sarf ederek uygun makine, malzeme ve tekniğin seçilmesi temel prensibimizdir. Bu prensibimiz doğrultusunda uygun aksiyonları alarak çevreyi korumayı taahhüt ederiz. Yasal şartlara uygunluk;


Üretimde kullanılan tüm malzemelerin ve ürettiğimiz tüm ürünlerin mevcut yasal gerekliliklere uygun olduğunu taahhüt ederiz.


SİTE MAP


İLETİŞİM

Telefon:


+90 (262) 658 05 39


+90 (262) 658 05 40

Mail:


info@sekiso.com.tr

Adres:


TOSB - TAYSAD Organize Sanayii Bölgesi 4.Cadde 29 Parsel Şekerpınar-Gebze/KOCAELİ